• Из прошлости једне породице ОСИЈЕК – ПЕТРИЊА – БЕОГРАД

Богат фонд из заоставштине угледних српских грађанских породица Радановић из Осјека и Томић из Петриње који се чува у Етнографском музеју подстицај су за реализацију изложбе Из прошлости једне породице ОСИЈЕК – ПЕТРИЊА – БЕОГРАД. На изложби је представљен настанак, истрајавање и гашење ових српских грађанских породица у мултикултуралним срединама у различитим историјским околностима, различитим државама и државним системима. Дочаран је њихов свакодневни живот кроз аспекте традиционалног и модерног, јавног и приватног, мушког и женског света.

Изложба прати континуитет породице Радановић у Осјеку од 1777. до 1989. године, затим живот породице Томић у Петрињи од 1923 -1978, и њихових наследника у Београду од Другог светског рата до данас.

Отварање изложбе је у уторак 26. децембра у 13 часова.