Календар Догађања
радно време музеја

Јавне набавке 2017

Конкурсна документација за јавну набавку мале вредности – набавка услуга осигурања запослених у Етнографском музеју у Београду.

Oдлука о додели уговора

Рок за достављање понуда је  до  01. 12. 2017. до 12,оо часова.

Обавештење о закљученом уговору

Конкурсна документација за јавну набавку мале вредности – набавка добара фиксни и покретни полични регали и метални ормани.

Конкурсна документација

Рок за достављање понуда је  до  11. 9. 2017. до 12,оо часова.

Обавештење о закљученом уговору

Конкурсна документација за јавну набавку мале вредности – услуга штампања књига.

Конкурсна документација

Рок за достављање понуда је  до  14. 8. 2017. до 12,оо часова.

Oбавештење о закљученом уговору

Конкурсна документација за јавну набавку мале вредности – услуга спровођења конкурса за дизајн архитектонски конкурс за добијање идејног решења за реконструкцију изложбеног простора Етнографског музеја у Београду.

Конкурсна документација

Рок за достављање понуда је  до  11. 8. 2017. до 12,оо часова.

Обавештење о закљученом уговору

Конкурсна документација за јавну набавку добара услуге чишћења објекта Етнографског музеја у Београду.

Конкурсна документација

Рок за достављање понуда је  до  17. 3. 2017. до 12,оо часова.

Додатна објашњења

Музејска продавница и књижара др Сима Тројановић

У атријуму музеја налази се продавница сувенира. У њој можете купити копије средњевековног накита израђене од сребра, текстилно покућство, делове народних ношњи

Подржите нас

Подржите Етнографски музеј кроз донације, спонзорство или учлањењем у Клуб сарадника Етнографског музеја. Подршка јавности, појединаца, компанија и организација, помаже нам да изградимо и обновимо музеј, организујемо изложбе, унапредимо конзервацију, и развијамо своје едукативне програме.

Збирке

У музеју се чувају збирке предмета из ХVIII, XIX и XX века, али и старе и ретке књиге, фотографије, три велика албума акварела Николе Арсеновића који је сликао народне ношње од 1840. до 1870, радови Владислава Тителбаха, Карола Поп де Сатмарија (Carol Popp de Szathmáry), Ђоке Миловановића и радови неколицине сликара етнографа (Никола Зега, Драгутин Инкиостри, Олга Бенсон…). У збиркама се чува око 200.000 музеалија међу којима је више од 56.000 етнографских предмета.