• Етнографски музеј у Београду на ЕКСПО 2015

Етнографски музеј у Београду – установа културе од националног значаја ће се у оквиру Светске изложбе ЕКСПО 2015, која се одржава у Милану од 1. маја до краја октобра 2015, представити изложбом Култура исхране Србијe ауторке Душице Живковић, музејског саветника. Изложба је у складу с централном темом Окуси храну, осети живот  и посвећена је феномену исхране који је, путем мултимедијалне презентaције, сагледан с различитих аспекaта, полазећи од географских, историјских и културних утицаја, преко начина припремања, чувања и конзумирања хране, до обичаја и ритуала у вези са исхраном. Важан сегмент изложбе је представљање обичаја породична слава који је у новембру 2014. године уписан на Унескову Репрезентативну листу нематеријалног културног наслеђа човечанства и део је друштвених ритуала и пракси у којем је, поред религијског, присутан и културни образац гошћења и гостопримства.

_MG_7447