• Савремен живот културног наслеђа MS Click

New spirit of Heritage Савремен живот културног наслеђа

13 -19. 6. 2016.

Изложбом New spirit of Heritage / Савремен живот културног наслеђа, чије отварање нас очекује, управо на Clickov рођендан, 13. јуна, организатори желе да укажу на чињеницу да је одевање у уској вези са традицијом и развојем једног друштва.

Стварање одеће је, поред временског преплитања, изложено и просторном утицају. Као део културе и обичаја једног народа одевање потиче како из оригиналног тако и из позајмљеног. Када је одевање модерно то преплитање домаћег и страног постаје нарочито видљиво јер мода путује брзо и делује глобално.Културно наслеђе даје „живост“ моди, а мода живот савремном наслеђу.Мода представља савремени културни израз једног друштва, средство културне размене и дијалога. Управо из тог разлога на овој изложби ћемо се подсетити пројеката које је MS Click реализовао у сарадњи са Етнографским музејом од 1994 године, али видећемо и неке нове моделе реализоване од стране домаћих и иностраних дизајнера чија инспирација је специјално за ову прилику била традиција наших простора.