• Свакодневни живот у граду Алжиру

(29. мај – 24. јун 2013)

Од суботе 1. јуна, изложбу можете погледати током уобичајеног радног времена музеја.

Због великог значаја изложбе, радно време је продужено од 17 до 22 h , у том периоду цена улазнице за обилазак ове изложбе је 50 динара.

Гостујућа изложба Националног музеја народне уметности и обичаја града Алжира

На изложби Свакодневни живот у граду Алжиру, као сведочанство о стваралаштву на различитим просторима Алжира и у различитим епохама, изложени су оригинални предмети народнеуметности Алжира. Раскошна ношња, накит, ковчези за невестинску опрему, сребрно и бакарно посуђе, грнчарија као и предмети од коже, приказују умеће жена и мушкарацау пероду од краја XVII до XX века.

Јакна за невесту, 19. век

Ова јакна је само један од предмета на овој изложби који се први пут излаже ван Алжира.

Застори за врата, 18. век

Све просторије у кући имале су застор за врата који симболично штити приватност особа које су се повукле у своје одаје. Подигнут застор био је знак да мушкарац није у соби, док је спуштен указивао на његово присуство.

Кускусијера с лонцем, прва половина 20. века

Користи се превасходно за припремање супе  али и за припремање кускуса, најомиљенијег јела становника Магреба.