• Дани Стефана Митрова Љубише у Београду

Приморска баштина – вјечита инспирација

Етнографски музеј у Београду и Удружење Паштровића и пријатеља Паштровића у Београду ,,Дробни пијесак“ организују Дане Стефана Митрова Љубише у Београду ове године тематски посвећене приморској баштини као вечитој инспирацији, са посебним освртом на паштровску свадбу и музичку традицију Црногорског приморја.

Недеља 13. март, 18 часова

– отварање документарне изложбе фотографија ,,Свадбени споменар Паштровића“ др Миле Медиговић Стефановић; изложбу ће отворити акад. Бранислав Митровић, проф. архитектуре

– промоција монографије ,,Невјеста у свадбеном кругу“ др Миле Медиговић Стефановић (друго издање; издавачи: Удружење Паштровића и пријатеља Паштровића у Београду ,,Дробни пијесак“ и Друштво за развој културе ,,Бауо“, Петровац на Мору, 2016). Учествују: ауторка, рецензенткиња др Мирјана Благојевић и Јована Тодоровић.

Понедељак 14. март 18 часова

– представљање књиге ,,Зачух вилу у дубрави ђе пјесан поје: зборник радова о музичким и музици сродним темама“ (издавачи: Удружење Паштровића и пријатеља Паштровића у Београду ,,Дробни пијесак“ и Друштво за развој културе ,,Бауо“, Петровац на Мору, 2016), приређивачи др Злата Марјановић и Душан Медин, МА

Учествују: приређивачи, рецензенткиња мр Добрила Поповић, Јована Тодоровић (студ. глуме) и Миља Зеновић (флаута)

Уторак 15. март у 18 часова

– представљање књиге др Злате Марјановић – ,,Приморју на велико знамење: одабрани радови о музичкој традицији Боке Которске, Грбља, Маина, Побора, Брајића, Будве, Паштровића и Спича (2005-2015)“ (издавачи: Удружење Паштровића и пријатеља Паштровића у Београду ,,Дробни пијесак“ и Друштво за развој културе ,,Бауо“, Петровац на Мору, 2016).

Учествују: ауторка, рецензенткиње др Александра Јовић Милетић и др Мила Медиговић Стефановић, Јована Тодоровић (студ. глуме) и ученици етномузиколошког одсека Средње музичке школе ,,Стеван Мокрањац“ из Краљева.