Овај догађај је прошао.

ЕТНО ФИЛМ У ПОДНЕ

Циклус етнолошких филмова који се одржава сваког другог четвртка у кино – сали Музеја. Овог четвртка, 23. марта у 12 сати тема је Етнофилм у подне, тема: Жене у снази.

Биће приказана два филма:

На путу с Маручом, режија: Флоријан Валтер, 43 минута. 2008, енглески титл.. У филму је реч о свету једне жене која путује по својој земљи, истражује различите културе и учи од њих. Ово путешествије по провинцији Чиапас (Мексико) пружа нам увид у друштвене прилике послератног периода у овом региону.

Као што раде и друге девојке, режија: Мелиса Потер & Јелена Јовчић, 26 мин. 2014.

Стана Церовић је цео свој живот живела као мушкарац у једној црногорској врлети како би одржала породично имање. Желела је да на свом гробу остане упамћена као син свога оца. У сасвим другачијем, градском окружењу живе неке младе жене, али ипак са сличним дилемама у вези са жртвовањем, личним избором и сећањем. Једна од њих, која исписује графите, оставља спомен на Стану на београдском зиду.

Догађај: ЕТНО ФИЛМ У ПОДНЕ
Почетак: 23/03/2017 12:00