• 17. Међународна ноћ слепих мишева

Позивамо Вас да у суботу 12.10.2013. у 18 часова присуствујете обележавању ове манифестације.
    Кино сала Етнографског музеја, Узун Миркова 2, Београд, улаз слободан
    Природњачки музеј и Друштво за очување дивљих животиња „Mustela“ организују обележавање 17. Међународне ноћи слепих мишева (МНСМ).
    Иницијатива МНСМ настала је у оквиру Споразума о очувању слепих мишева Европе (1991), који је део међународне Конвенције о очувању миграторних врста дивљих животиња (познатије као Бонска конвенција, која је у Србији ступила на снагу 1. марта 2008. године). Циљ МНСМа је популаризација ових летећих сисара, њиховог специфичног начина живота, али и уношење светла у веровања о натприродним особинама, често приписиваним овим животињама. МНСМ се овом приликом по дванaести пут обележава у Србији.

П Р О Г Р А М

УВОДНА РЕЧ
    Мр Милан Пауновић, музејски саветник

ЗАШТО СУ СЛЕПИ МИШЕВИ ТОЛИКО ВАЖНИ?
    Јелена Јовановић

СЛЕПОМИШОЛОГИЈА
    Ивана Будински

МОМЧИЛОВА ПРИЧА