• Концерт мексичке гитаристкиње Росе Марије Робинсон

одржаће се у четвртак, 23. јула 2015. у 19 часова у Етнографском музеју у Београду.

Робинсон је једна од музичарки које представљају пројекат Como agua que fluye (Као вода која тече), који у свом репертоару броји различите мексичке композиторе. Поред самог концерта, пројекат подразумева и разне анегдоте из свакодневног живота уметника које овај препричава на сцени, са циљем да на тај начин Мекиско представи и приближи публици. Пројекат је подржан од стране Националног фонда за културу и уметност Мексика.

Робинсон је препознатљива по изразитој експресивности на сцени, страсти ка шпанској гитари и љубави према својој земљи, које преноси и на публику. Говори шпански, италијанки и енглески, тако да анегдоте које препричава публици могу бити на на неком од та три језика.

Улаз слободан.

Invitación al concierto de guitarra clásica