• Етно филм у подне

Циклус етнолошких филмова који се одржава сваког другог четвртка у кино -сали Музеја. У четвртак 23. фебруара у 12 сати, биће приказана два филма на тему живота уз реку. Уводну реч имају Саша Срећковић (музејски саветник, Етнографски музеј) и Тамара Николић Ђерић (кустос – спољни стручни сарадник, Етнографски музеј).

О филмовима:

КАВИЈАР  КОНЕКШН (58′) – режија и сценарио: Драган Николић, Прабаба продакшн, Београд, Србија, САД, 2008 година.
    Синопсис: Браћа Пацов покушавају да преживе бавећи се ловом на моруне на обалама Дунава. Безуспешно покушавају да досегну тренутке свога оца, легендарног „краља кавијара“ и сањају о великом улову и лакој заради. Када Европска унија забрани лов на моруну у водама Дунава, живот браће Пацов ће морати да се промени.

ЖИВОТ И СМРТ НА РЕЦИ ГАНГ (50′)  – режија Марко Сувајџић, сценарио: Кери Сувајџић, Ситра продукција, Београд, Србија и Црна Гора, 2004. година.
    Синопсис: Свеобухватни докумнетарни филм који истражује индијску религију, филозофију, духовну традицију и обичајну праксу која се упражњава целим током 250 км дуге реке Ганг у Индији.