• ЕТНОФИЛМ У ПОДНЕ

У четвртак, 22. јуна 2017 у 12 сати у кино-сали музеја, у оквиру циклуса Етнофим у подне биће емитована етно прича под називом „Ово је Србија“.

Кроз пет одабраних репортажа из серијала „Квадратура круга“, обједињених под насловом „Ово је Србија“, представљају се приче о носиоцима наслеђа важног за очување културног идентитета, глобално препознатог и подржаног од стране Унеска кроз пројекте заштите Живих људских ризница. Филм пружа увид у различите технике традиционалних заната и музичких традиција наше земље и простора Балкана. Кроз спој базичних елемената, уз додатак енергије, љубави, шећера и музике, аутор преноси приче о настанку богослужбених предмета техником филиграна, клесању розетни које красе многе значајне светиње, затим „градњи“ чувених злакуских посуда, слаткој породичној рецептури за припрему свилених бомбона и музикалним Словакињама, чланицама оркестра Мешкарке из Арадца крај Зрењанина.

Аутор: Бранко Станковић

Продуцент:  Слободан Токић