• Гостовање Музеја Републике Српске

Изложбе   Музеја Републике Српске Кићење-симбол и спона између руралног и урбаног костима и Змијањски вез-свјетско културно насљеђе, ауторке Данијеле Ђукановић ће у четвртак, 22. октобра 2015. у 19 сати бити представљене у Етнографском музеју у Београду – Установи културе од националног значаја.

Изложбом Кићење-симбол и спона између руралног и урбаног костима приказана је и објашњена повезаност у култури живљења крајем XIX и почетком XX виека између сеоских и градских средина преко остатака материјалне културе односно одеће и накита из тога периода.

Изложба Змијањски вез-свјетско културно насљеђе има за циљ да научној, стручној и културној јавности прикаже први елемент из Републике Српске и Босне и Херцеговине који је 2014. године уписан на  Унескову Репрезентативну листу нематеријалног културног наслеђа човечанства.