Календар Догађања
радно време музеја

Јавне набавке 2016

На основу члана 22. став 1. Закона о јавним набавкама („Службени гласник РС”, број 124/12, 14/2015 и 68/2015), а у складу са Правилником о садржини акта којим се ближе уређује поступак јавне набавке унутар наручиоца („Службени гласник РС”, број 106/13, бр. 83/2015 ) Етнографски музеј у Београду – Установа културе од националног значаја( у даљем тексту: Музеј), доноси:

ПРАВИЛНИК о ближем уређивању поступка јавне набавке

ОБАВЕШТЕЊЕ О ПОКРЕТАЊУ ПРЕГОВАРАЧКОГ ПОСТУПКА
БЕЗ ОБЈАВЉИВАЊА ПОЗИВА ЗА ПОДНОШЕЊЕ ПОНУДА: ДОДАТНИ РАДОВИ  НА ПОЈАЧАНОМ ОДРЖАВАЊУ УЛИЦЕ КРАЉЕВИЋА МАРКА ОД УЛИЦЕ ГАВРИЛА ПРИНЦИПА ДО СТЕПЕНИШТА КА ЗЕЛЕНОМ ВЕНЦУ

Обавештење о покретању поступка

Обавештење о закљученом уговору

Конкурсна документација за јавну набавку добара мале вредности:  Електрична енергија.

Конкурсна документација

Рок за достављање понуда је  до 9. 12. 2016. до 12,оо часова.

Конкурсна документација за јавну набавку добара: Набавка услуга осигурања запослених у Етнографском музеју у Београду-Установа културе од националног значаја.

Конкурсна документација

Рок за достављање понуда је  22. 11. 2016. до 12,оо часова.

Одлука о додели уговора

Конкурсна документација за јавну набавку додатних радова на реконструкцији, рестаурацији и адаптацији Манакове куће: преговарачки поступак без објављивања позива

Обавештење о покретању поступка

Обавештење о закљученом уговору

Конкурсна документација за јавну набавку добара: полични регали за збирке Музеја.

Конкурсна документација

Рок за достављање понуда је 16. 5. 2016. до 12,оо часова.

Конкурсна документација

Рок за достављање понуда је 4. 5. 2016. до 12,оо часова.

Одлука о обустави

Обавештење о обустави

Конкурсна документација за јавну набавку мале вредности: услуга штампања каталога и књига.

Конкурсна документација

Рок за достављање понуда је 8. 4. 2016. до 12,оо часова.

Одлука о додели уговора

Конкурсна документација за јавну набавку мале вредности: услуга чишћења објеката Етнографског музеја у Београду.

Конкурсна документација

Рок за достављање понуда је 22. 3. 2016. до 12,оо часова.

Додатне информације

Oбавештење о закљученом уговору

Конкурсна документација за јавну набавку мале вредности: услуга физичко-техничко обезбеђење објекта Етнографског музеја у Београду.

Измена конкурсне документације

Додатна објашњења

Рок за достављање понуда је 22. 12. 2015. до 12,00 часова.

Oбавештење о закљученом уговору

Музејска продавница и књижара др Сима Тројановић

У атријуму музеја налази се продавница сувенира. У њој можете купити копије средњевековног накита израђене од сребра, текстилно покућство, делове народних ношњи

Подржите нас

Подржите Етнографски музеј кроз донације, спонзорство или учлањењем у Клуб сарадника Етнографског музеја. Подршка јавности, појединаца, компанија и организација, помаже нам да изградимо и обновимо музеј, организујемо изложбе, унапредимо конзервацију, и развијамо своје едукативне програме.

Манакова кућа

MANAKOVA-KUCA-1924-GODINA-UGAO-BOSANSKE-I-KAMENICKE

Манакова кућа је саграђена око 1830. године у Савамалској улици, на старом путу који је повезивао Варош-капију и стару београдску четврт Савамалу. Један од власника куће био је Манак Михаиловић, цинцарски досељеник из Македоније по коме је Манакова кућа добила име и задржала га до данас.
Неправилан облик основе Манакове куће условљен је обликом парцеле на којој је подигнута. Кућа је саграђена у бондручној конструкцији и састоји се од подрума зиданог каменом, приземља и спрата, грађена је у бондручној конструкцији.