Календар Догађања
радно време музеја

Јавне набавке 2014

Конкурсна документација за јавну набавку услуге израде пројеката и пројектне документације

Позив за подношење понуда JНМВ 3У 2014

Конкурсна документација 3-У-2014

Рок за достављање понуда 03.10.2014. године до 13,00 часова.

Конкурсна документација за јавну набавку добара – електричне енергије у отвореном поступку

Позив за подношење понуда ЈН-ОП-2014

Конкурсна документација ЈН-ОП-2014

Рок за достављање понуда је 10.10.2014. године до 12,00 часова.

Конкурсна документација за јавну набавку услуга физичко-техничког обезбеђења објекта

Позив за подношење понуда-JНМВ-1У-2014

Конкурсна документација-ЈНМВ-1У-2014

Рок за достављање понуде је 05.08.2014 године до 10,00 часова.

Конкурсна документација за јавну набавку рачунарске и електронске опреме за мултимедијалну презентацију:

Позив за подношење понуда -JНМВ-2Д-2014

Конкурсна документација -2-Д-2014

Рок за достављање понуда 04.08.2014. године до 12,00 часова.

Музејска продавница и књижара др Сима Тројановић

У атријуму музеја налази се продавница сувенира. У њој можете купити копије средњевековног накита израђене од сребра, текстилно покућство, делове народних ношњи

Подржите нас

Подржите Етнографски музеј кроз донације, спонзорство или учлањењем у Клуб сарадника Етнографског музеја. Подршка јавности, појединаца, компанија и организација, помаже нам да изградимо и обновимо музеј, организујемо изложбе, унапредимо конзервацију, и развијамо своје едукативне програме.

Манакова кућа

MANAKOVA-KUCA-1924-GODINA-UGAO-BOSANSKE-I-KAMENICKE

Манакова кућа је саграђена око 1830. године у Савамалској улици, на старом путу који је повезивао Варош-капију и стару београдску четврт Савамалу. Један од власника куће био је Манак Михаиловић, цинцарски досељеник из Македоније по коме је Манакова кућа добила име и задржала га до данас.
Неправилан облик основе Манакове куће условљен је обликом парцеле на којој је подигнута. Кућа је саграђена у бондручној конструкцији и састоји се од подрума зиданог каменом, приземља и спрата, грађена је у бондручној конструкцији.