• Конференција поводом 20. европске смотре дијаспоре

одржаће се у петак, 22. маја у 12h у Етнографском музеју у Београду. Модератор је Звездан Ђурић – координатор Савета Европске Смотре. Говориће: др Мирјана Менковић – директор Етнографског музеја, Мићо Ћетковић – председавајући Савета Европске смотре, и председник Савеза српских друштава Немачке, Ненад Миленковић – председник Савеза српског фолклора Швајцарске и домаћин Смотре и Срђан Татић – члан Савета Европске смотре, генерални секретар СКД „Просвјета“ Хрватска.

Истога дана, у 12:30 h биће представљена монографија Живот није игра ИГРА је живот . О кљизи ће говорити: др Мирјана Закић – доцент на Факултету музичке уметности, Звездан Ђурић – приређивач и Мићо Ћалдовић – прее прес.

Од 21 h, одржаће се РЕВИЈА КОСТИМА – народних ношњи у тржном центру Delta City.