• МАНАКОВО КУЛТУРНО ЛЕТО

Београд 19. века поново у Савамали

Манифестација почиње 7. јула програмом ДОБРО ВЕЧЕ БЕОГРАДЕ (поетско вече драмског уметника Витомира Вица Дардића), а завршава се 23. јула 2016.

Сви програми почињу у 20,30 сати.

После прошлогодишњег веома успешног пилот пројекта, Танграм Центар и Етнографски музеј у Београду, уз подршку Секретаријата за културу Београда и ове године приређују МАНАКОВО КУЛТУРНО ЛЕТО. Остајући верна првобитном концепту и овогодишња манифестација у Манаковој кући и њеном дворишту (Гаврила Принципа 5) враћа нас у романтичарски Београд  с краја 19. и почетка 20.века. Мултидисциплинарни уметнички програм подељен је у три целине: ТЕАТАР НА ЂУМРУКУ (поетске вечери, монодраме, етно театар), САВАМАЛСКИ КОНЦЕРТ (етно музика, класична музика, модерна етно музика, акустична рок музика) и КИНО МАНАК (филмови).

Manakovo kulturno leto 2016