• Mеђународни фестивал етнолошког филма 2015

Свечано отварање 24. међународног фестивала етнолошког филма одржаће се 7. октобра у Етнографском музеју у Београду, са почетком од 19 часова.

Фестивал ће отворити овогодишњи члан жирија др Андреј Симић, професор антропологије и сарадник Центра за визуелну антропологију на Универзитету Јужне Калифорније у Лос Анђелесу. Отварању ће присуствовати и неки од гостију из иностранства, чији ће филмови бити приказани у оквиру Фестивала.

Фестивал ће трајати од 6 – 11. октобра, и целокупан програм биће приказан у кино – сали музеја. Улаз је, као и сваке године, бесплатан. Пројекције на основу којих ће бити реализовани главни токови фестивала и ове године сачињавају филмови из основних програма, а то су Конкуренција и Информативни програм, док су за Фестивал плус опредељени Студентски програм и ИД3мин.

Ове године ће у оквиру конкурентског програма бити приказана 22 филма, у оквиру информативног 20 филмова и у оквиру Фестивала плус, 10 студентских филмова и 11 кратких филмова из категорије ИД3мин.

Програм
    Више информација о фестивалу на: http://www.etnofilm.org

„]