• Награда 24. Фестивала телевизијског етнолошког филма ФЕСТЕФ

Кучево, 4-6. август 2015.

Оцењивачка комисија 24. Фестивала телевизијског етнолошког филма– ФЕСТЕФ, у саставу Радослав Зеленовић, директор Југословенске кинотеке – председник, и чланови Ђорђе Кадијевић, редитељ и др Слободан Наумовић, етнолог донела је одлуку да награду „Сребрни пастир“ за најбољу режију додели НЕБОЈШИ ИЛИЋУ за режију филма „ПУСТООД“, у продукцији „ЈУГ ФИЛМ“ ВЛАСОТИНЦЕ, ЕТНОГРАФСКИ МУЗЕЈ БЕОГРАД и КУЛТУРНИ ЦЕНТАР ВЛАСОТИНЦЕ.

Зналачком комбинацијом играних и документарних изражајних средстава аутор опомиње људе из наше средине да неће постати зрели припадници европске породице народа док год људе предане чувању традиције и подизању нових генерација, спремне да на том послу занемаре своје материјалне интересе и славу, буду сматрали „пустоодима“.

Више информација: http://homoljskimotivikucevo.org/sr-cir/festef-cirilica