• ОКРУГЛИ СТО „ЕТНОГРАФСКИ МУЗЕЈИ И МОДЕРНОСТ“

Округли сто „Етнографски музеји и модерност“ одржан је у Етнографском музеју у Београду – Установи културе од националног значаја 25. и 26. новембра 2015. године. Овај стручни скуп, који је окупио колеге из етнографских и националних музеја из региона – Словеније, Хрватске, Босне и Херцеговине и Србије, организован је у оквиру јесењег циклуса предавања, трибина и разговора о новој сталној поставци Етнографског музеја у Београду. Основни циљ округлог стола је био да етнолози и антрополози размене мишљења о односу етнографских музеја према модерности, као и њиховој улози у савременом друштву. Излагања са овог стручног скупа биће објављена у посебној публикацији посвећеној разговорима о новој сталној поставци који су се водили у Музеју током 2015. године.“

Округли сто EM и модерност ИЗВЕШТАЈ за медије

Програм округлог стола_ЕТНОГРАФСКИ МУЗЕЈИ И МОДЕРНОСТ