• Отварање изложбе

У среду, 2. августа 2017. у 18 сати, у оквиру програма Етнографског музеја у Београду под називом У сусрет локалним заједницама, биће отворена изложба „Јесте ли већ чули повест о…” Одломци из културе Mађара у Војводини. Гостима ће се обратити директорка Етнографског музеја у Београду др Мирјана Менковић. Изложбу ће отворити председник Националног савета мађарске националне мањине мр Јене Хајнал. О експонатима који су одабрани из ризнице културних вредности војвођанских Мађара говориће директорка Међуопштинског завода за заштиту споменика културе у Суботици, етнограф др Леда Шилинг. Са избором ликовних дела публици ће се обратити студенткиња историје уметности Тамара Куцор.

Изложбу ће пратити богат програм:

Уторак 8. август, уторак, 18 часова

Западна Бачка као културна регија. Предавање на српском језику држи др Иштван Шилинг, етнограф, универзитетски професор у пензији. Уз ревију народних ношњи дегустирају се напеви из Купусине

Четвртак 10. август, четвртак, 18 часова

Избор из документарних филмова РТВ Панон

Субота 12. август, субота, 18 часова

Предавање Ержебет Мезеи, ликовне уметнице, о културној баштини Секеља у Доњем Подунављу, уз фотографије, рукотворине, умотворине

Понедељак 14. август, понедељак, 18 часова

Предавање др Марка Чудића под називом Кратак осврт на српске преводе дела мађарских писаца из Војводине.

Четвртак 17. август, четвртак, 16 часова

Породични програм. Бављење ручним радом –  пустовање, низање перли и подука у народном плесу. Концерт Оркестра Јухас. Уметничко друштво за неговање талената „Талентум” представља члановe своје фолклорне секције. Тезге с робом и понудама

Током трајања изложбе могу се погледати двојезична издања Издавачке куће Форум из области ликовних уметности.