• Отварање изложбе Истра – Београду

је у среду у 19 часова.

Изложба Истра – Београду представља наставак започете сарадње Српске заједнице Истра и Ровиња са ровињским музејем, Генералним конзулатом Републике Србије у Ријеци и Задужбине Олге Оље Ивањицки из Беграда. Поставку је конципирао уметник Никола Ражов.  Изложени су радови савремених истарских уметника. Реч је о инсталацијама и интервенцијама у простору, неоконцептуалним радовима, поп арту, новим медијима, минимализму, геометријској апстракцији, неоекспресионизму, видеу.

Уметници чији су радови изложени: Наташа Безић, Томислав Брајновић, Матија Дебељух, Данило Дучак, Ален Флоричић, Фулвио Јуричић, Јадранка Каленић, Бранко Коларић, Лада Лукетић, Славици Марин, Никола Ражов, Вјекослава Сошић, Силво Шарић, Горан Шкофић, Бојана Шумоње, Анселмо Тумпић, Љиљана Влачић и Дорина Влаканчић.