• Представљање Етнографског музеја у Београду на 37. Сајму туризма Београдски сајам, 19 – 22. фебруар 2015. године

Етнографски музеј у Београду – Установа културе од националног значаја, представиће се на 37. Сајму туризма (Београдски сајам, 19-22.02.2015. године) у оквиру штанда Туристичке организације Србије. Овом приликом ће Центар за нематеријално културно наслеђе Србије при Етнографском музеју у Београду одржати презентацију поводом уписа Породичне славе на Унескову Репрезентативну листу нематеријалног културног наслеђа човечанства, што представља први упис културних добара Републике Србије на ову листу. Презентација „Породична слава – упис на Репрезентативну листу УНЕСКО-а“, заказана је за четвртак, 19. фебруар од 15.30 часова на штанду ТОС-а. Током трајања Сајма туризма, посетиоци ће моћи да добију информације о раду Музеја, актуелним изложбама и пројектима, као и активностима Центра за нематеријално културно наслеђе.