• Представљање књиге Кореограф и народна игра на сцени

аутора др Драгослава Џаџевића одржаће се у уторак 10. јануара у 12 часова у  Атријуму Етнографског музеја.

Др Драгослав Џаџевић, антрополог и познати кореограф, носилац бројних награда за кореографије на такмичарским фестивалима у земљи и широм света, сублимирао је своје искуство у књизи Кореограф и народна игра на сцени, и тиме обогатио фолклорну литературу. Ова књига, осим опширног представљања народне игре као друштвене акције, првенствено ће, у недостатку школе за кореографе, корисно послужити кореографима као нека врста уџбеника. С пуно детаља и примера аутор упознаје читаоца с достигнућима на пољу кореграфисања народне игре, с нарочитим освртом на специфичности престављања на сцени. Посебна пажња је посвећена педагошком раду с младима, као и начину остваривања уметничке визије кореографа, водећи рачуна о специфичности и основним елементима аутентичне народне игре.