• Пројекција документарног филма Мисија

о Светом владици Николају Велимировићу  и његовом недовољно осветљеном деловању у годинама Првог светског рата. Мисија коју је монах Николај обављао својом духовношћу, родољубивошћу и жаром, кроз проповеди и предавања у многим градовима Енглеске и Америке, остаће потресно сведочанство о трагичној улози српског народа у новијој светској историји. Овим филмом желели смо да укажемо да је српство не само локални, већ и универзални појам. Осим документарног сведочења мисионарске улоге монаха Николаја, у филму ће се видети и атмосфера која је постојала током његове делатности како у Србији тако и широм света. Тежиште филма није личност владике Николаја Велимировића, о коме се доста зна, већ истицање његовог мисионарства као путоказа свима који данас имају свест о томе да су Србији и даље потребни мисионари.

Филмом Мисија АРТОС-Асоцијација арт остварења из Београда прикључује се обележавању јубилеја стогодишњице Првог светског рата.

Аутор филма: Нена Михајловић Влајковић