• ДАНИ ЕВРОПСКЕ БАШТИНЕ

У оквиру обележавања манифестације Дани европске баштине, у Манаковој кући ће се у среду,  30. септембра 2015. у  18 часова одржати предавање под називом СЛАТКА ПРОШЛОСТ БЕОГРАДА. Реч је о интердисциплинарном предавању о посластицама које су прављене и кушане на тлу Београда од средњег века до почетка Великог рата и мини радионице на којој ћемо у сарадњи са бомбонџијском радњом Босиљчић правити један од њиховох карактеристичних производа.

Програм је део пројекта Живети прошлост 2 ~ Гастрономија Србије Новог века, који Артис центар реализује у сарадњи са Етнографским музејом у Београду.

Предавач историчарка уметности, писац и гастрохеритолог Тамара Огњевић, а демонстратори на радионици браћа Босиљчић, мајстори традиционалног бомбонџијског заната, власници најстарије београдске радње за производњу бомбона и ратлука.

Artis Center_Slatka Proslost Beograda (1)