• Промоција монографије

Етнографско наслеђе Косова и Метохије – Одевање и текстил из збирки Музеја у Приштини и Етнографског музеја у Београду одржаће се у уторак, 19. новембра 2013. у 19 часова у Етнографском музеју у Београду. Ова монографија најширој културној и стручној јавности у Србији пружа на увид највећи постојећи део збирки и колекција везаних за културу одевања и свакодневни живот на Косову и Метохији данас, и то, пре свега, као инспирацију и подстицај за даља  истраживања. Представљањем збирки, као и културних и историјских услова у којима су оне формиране, пружене су најшире информације о овим, међу најзначајнијим збиркама у Србији, уопште. Упознајући најширу публику са садржајем збирки, пружамо и најбољу заштиту овом делу српског музејског наслеђа.