• Радионице

У оквиру пратећег програма изложбе Срце Украјине украјинске уметнице Олесје Вакуленко, биће одржане две радионице.

Радионица Витинанке је у среду 12. априла у 14 сати, за одрасле, у Клубу Етнографског музеја (улаз Студентски трг 1), број места ограничен на 30 персона. Полазници ће се током трајања радионице упознати са традиционалном техником украјинске народне декоративне уметности. Реч је о шароликим украсима за куће, исеченим маказама или изрезаним ножем у облику ажура и силуета од белог и шареног папира. Њих су користили за украшавање зидова, прозора, полица, каљевих пећи, камина и пећи.

Радионица Петривка  је у 13. априла у 15.15 сати, за одрасле и децу (улаз Студентски трг 13) број места ограничен на 20 персона. Током ове радионице полазници ће осликавати јаја петривским сликањем, које је настало у Украјини још пре појаве хришћанства. Људи су веровали да се у лепим орнаментима крије магична снага, која штити власнике од злих сила и недаћа.

Улаз слободан.

Број места ограничен.