• Резултати конкурса

Етнографски музеј у Београду је у времену од 20. септембра до краја новембра 2014. године представио изложбу Где сви ћуте, оне говоре: гусле Етнографског музеја у Београду, аутора Мирослава Митровића вишег кустоса Етнографског музеја у Београду и изложбу ауторских радова мајстора за израду гусала Слободана Бендераћа под називом Пламен крај огњишта.

У априлу месецу је расписан конкурс за израду гусала на тему Први светски рат. који је трајао до новембра месеца.

Након завршетка конкурса, чланови жирија - Данка Лајић Михајловић (председница жирија, етномузиколог), Драган Раденовић (професор факултета примењене уметности), Бошко Вујачић (народни гуслар), Слободан Бендераћ (мајстор израде гусала) и Мирослав Митровић (виши кустос), доделили су највећи број гласова гуслама које је израдио Момир Тончић.

На конкурсу је Момир Томчић представио и ове гусле

Гусле које је израдио Веселин Нишавић Вешо

и гусле које је израдио Драгић Бугарин.