• Ромска традиција причача и едукативна драма у креативној интеракцији.

У четвртак 23. 5. у 12 сати, презентација пројекта Ромска традиција причача и едукативна драма у креативној интеракцији.

Презентација се одржава у сарадњи Центра за драму у едукацији и уметности ЦЕДЕУМ и Центра за нематеријално културно наслеђе Етнографског музеја поводом обележавања и промоције Међународне недеље уметничког образовања коју подржава УНЕСКО и десет година УНЕСКО Конвенције о очувању нематеријалног културног наслеђа. Презентација је део завршнице ширег европског пројекта под називом НОВИ КРЕАТИВНИ ИЗБОРИ – Грађење отвореног система едукативне драме и позоришта за подстицајно укључивање Рома, чији је носилац у Србији ЦЕДЕУМ, а који је покренут 2011. године уз подршку Програма за културу и уметност Фондација за отворено друство, Будимпешта, и Фондације за отворено друштво Србије. Део пројекта који се односио на ромску традицију причача имао је у 2012. години подршку Министарства културе и информисања Србије.

Program ETN MUZ 23. maj u 12,00

UNESKO Nedelja umetnickog obrazovanja i Konvencija