• Српска балканска лепота из перспективе једног Американца

Изложба фотографија Веслеја Чанела, биће отворена у четвртак 13. августа 2015. у 19 часова.

На изложби је представљен шестогодишњи пројекат инспирисан лепотама Србије, захваљујући гостопримству Етнографског музеја у Београду, а уз подршку Градске општине Стари град.

Представљено је 28 фотографија уметника са америчких простора који не крије своју љубав и наконост према нашој земљи. Изложба је продајног и хуманитарног карактера. Приход ће путем донација бити прослеђен деци са инвалидитетом, Удружењу грађана Ево рука, како би обезбедили простор за свакодневи боравак и специјалан рад са децом посебних потреба.

Отварање и реализацију изложбе подржали су организатори пројекта: Удружење Кругови уметности, ЕУС Србија и Етнографски музеј у Београду – Установа културе од националног значаја.

На отварању ће наступити ученици музичке школе гитаре Чупавко:

Андрија Ковачевић – гитара

Матија Ковачевић – бас гитара

Немања Кнежевић – гитара.