• Стари занати

Нематеријално културно наслеђе Лужнице у борби за опстанак, изложба фотографија у Манаковој кући.

Отварање изложбе је у среду, 20. маја у 18 часова.

Аутор фотографија је Александар Ћирић. Изложбу су приредиле Каролина Стаменковић, руководилац Ж.E.Ц. „Лужничке рукотворине“ и Драгана Стојковић, кустос, која је уједно и аутор текста каталога. Поред фотографија, изложба садржи и мањи број предмета: рукотворинe старих заната,  као и видео-записе.

Александар Ћирић, рођен 1981. године у Пироту. По образовању економиста, по занимању новинар и фоторепортер. Дописник и мултимедијални фотограф Новинске агенције ТАЊУГ. Председник Фото клуба „Фокус“ из Пирота од 2011. године. Учествовао на преко 10 међународних изложби уметничке фотографије у Србији, Словенији, Кини и других земљама. Награђиван за серије фотографија са Старе планине и фотографије настале за време великих пожара на Старој планини 2007.године.

Организатори изложбе су Етнографски музеј у Београду и Општина Бабушница.