• Шумадијска сукња 1860-1960

У оквиру изложбе Шумадијска сукња 1860 – 1960 постављене у женском затвору у Пожаревцу јуче је, женама које се налазе на издржавању казне, ауторка изложбе мр Татјана Микулић одржала предавање о сукњи. Затворенице су се подробније упознале са историјатом, развојем и променама које је, током свог стогодишњег развоја, сукња доживела. Предавање је пратило око 40 жена које су у разговору са ауторком у више наврата истакле да им се изложени примерци веома допадају, али да су, пре свега задовољне чињеницом да је оваква изложба постављена у затвору, јер утиче на обогаћивање њихових свакодневних садржаја. Пратеће активности настављају се током наредне недеље организовањем две радионице веза и ткања за жене на издржавању казне затвора у једином Казнено-поправном заводу за жене у Србији.

predavanje 3