• Теренско истраживање на Тари

Екипа Етнографског музеја у Београду-Установе културе од националног значаја, у саставу др Весна Марјановић, музејски саветник, шеф пројекта, Вилма Нишкановић, музејски саветник, мр Милош Матић, виши кустос,  Милан Панић, кустос и Драгиша Филиповић, возач у оквиру пројекта „Етнолошка проучавања културе становништва у насељима НП Тара“ у сарадњи  са НП „Тара“ из Бајне Баште радила је на етнолошким  истраживањима насеља на подручју НП Тара уз ангажовање и логистичке подрушке запослених у Националном парку (Милице Томић, Борише Чолића, Миће Петровића, Зорана Јездића, Љубе Кремића, Илије Стаменића) у времену од 15-24. маја 2015. године.  Прикупљана је грађе из материјалне, социјалне и духовне традиционалне културе становништва на овом подручју. Завршетак истраживања се очекује у 2016. години. Пројекат је подржан финасијским средствима Министарства културе и информисања Републике Србије и НП Тара.