• Твој дар мојих руку теби

(24. јануар – 23. фебруар 2014.)

Аутор изложбе: Марица Хаџибабић, везиља

Отварање изложбе је у петак 24. јануара 2014. у 18 часова у Манаковој кући

Марица Хаџибабић везе на најфинијем српском платну, које потом дарује црквама и манастирима. Њени ручни радови поседују естетску вредност и педантност. Први рад је израдила за манастир Ремета и од тада је многе везове поклонила црквама и манастирима. Сви  изложени радови рађени су на основу шема из двадесетих и тридесетих година 20. века,  из старих, домаћих и иностраних  часописа, као и са употребних и црквених текстилних предмета са подручја Срема. Двадесетак изложених ручних радова дароваће манастиру Хиландар.

Изложбу је подржала Задужбина Светог манастира Хиландара.

У оквиру програма отварања изложбе биће представљена књига духовне поезије „Душа моје душе“ ауторке Данијеле Јевтић, докторке и песникиње.

Учесници програма: Протођакон Радомир Ракић, Радмила Мишев, главни  и одговорни уредник  часописа „Светосавско звонце“ и aуторка књиге.

Целокупан приход од продаје књига намењен је почетку зидања цркве у селу Шурић, код Алексинца.