• Изложба Велики рат и мали човек

отворена je  15. децембра 2014.  у Етнографском музеју у Београду. Изложба је посвећена непознатим војницима, јунацима, храбрим и одважним женама и мајкама, особама високог морала и изразитог патриотизма  који су се борили за своју отаџбину и животе својих породица онако како су им васпитање и наслеђени систем вредности налагали. Ово су при­че о људима који су одолевали искушењима да би сачували своју част. Били су то часни „мали“ људи из српских села и градова, победници Великог рата.

Време Првог светског рата, на изложби,  дочарано је предметима, фотографијама, архивском грађом  и аудио снимцима.

Изложбом „Велики рат и мали човек“ Етнографски музеј у Београду придружује се свим установама културе у Србији и Европи у години сећања на почетак Првог светског рата.

Аутори изложбе:

Весна Бижић-Омчикус, Весна Марјановић,  Мирјана Крагуљац-Илић,  Татјана Микулић и Јелена Туцаковић.

Фото: мр Ивана Масниковић- Антић

Виртуелни обилазак изложбе: