• Завршни концерт полазника Четврте међународне Београдске Барокне академије,

одржаће се у суботу, 8. марта у 20 часова, у Етнографском музеју у Београду.

Тема концерта: СЦЕНЕ ИЗ ОПЕРА ХЕНДЛА И МОНТЕВЕРДИЈА.

Уметничко вођство:

славна српска барокна контра-алтица Маријане Мијановић (Швајцарска) и великог српског диригента Предрага Госте (САД).

На концерту ће се чути арије, дуети и терцети из барокних опера славних композитора Клаудија Монтевердија и Георга Фридриха Хендла. Певаче ће пратити полазници Академије и професионални музичари на историјским инструментима, тј. барокним виолинама, виолончелу, китаронеу, флаутама, чембалу и оргуљама.

Барокна академија, основана пре тачно годину дана, одржава се током целе протекле недеље у Београду, а у организацији Студија за рану музику и подрчку медјународног удружења ЕРЛИ МЈУЗИК НЕТВОРК (Early Music Network), Фондације Маркис (САД) и Етнографског музеја у Београду. На Академији присуствују 12 полазника из Србије, Немачке и Велике Британије, а професори су –  поред Маријане Мијановић и Предраг Госте – такодје и пијанстица и чембалисткиња Бојана Димковић, флаутисктиња Каролина Бетер, и редитељ Софија Перовић која је све оперске сцене за ову прилику и режирала. Од 12 полазника, деветоро су соло певачи, а троје инструменталисти.

Идеја Барокне академије је да младе певаче и инструменталисте упозна и усаврши у инсторијској интерпретацији музике 17. и 18. века. Академија се посебно бави историјским принципима интерпретације, користећи историјске инструменте из доба када је музика написана.

Улазнице на благајни Етнографског музеја се продају по симболичној цени од 300 динара.