• Абориџини из западне Аустралије

(10 – 14. октобра 2017)

Абориџини из западне Аустралије насељавају пустињске пределе хиљадама година. Крајем 19. и почетком 20. века, ширење рударства у западној Аустралији довело је до открића пута којим би стока могла да се помери из Кимберлија до пијаца на југу. Овај пут, као и 54 бунара која су ископана дуж њега, постали су познати као ,,Канинг сточни пут“. Сличне сточне стазе су направљене широм Аустралије по абориџинској земљи. Ово је прича о једној од тих стаза, испричана из перспективе Абориџина, по чијој земљи је стаза пролазила. Ово је и прича о контакту са Европљанима, о сукобу и опстанку, о егзодусу и повратку. пре свега ово је прича о породици, култури и земљи.

Канинг сточни пут се проотеже дужином од 1800 km, од Вилуна (Wiluna) до Халс Крек (Halls Creek) у западној Аустралији и прелази преко традиционалне земље многих уметника који излажу на овој изложби. Данас ови уметници стварају у заједничким уметничким центрима и удружењима која се налазе на местима где они живе.

Изложба је организована у сарадњи са амбасадом Аустралије у Беог