• Концерт

У Етнографском музеју у Београду у петак 22. децембра у 18 часова, у организацији ромске непрофитне невладине организације  Ромаг, биће одржан концерт Музиком до толеранције.

Непрофитно удружење Ромаг, припремило је за посетиоце Етнографског музеја репертоар састављен од до сада неизвођених или мало познатих етно песама припадника народа и националних мањина који живе у Београду. Осим музике, млади уметници ће нам приказати и народне ношње националних мањина, док ће предавачи на радионицама оперска певачица Наташа Тасић Кнежевић и мр проф етно певања Бранко Тадић током концерта објашњавати смисао сваке песме која се буде изводила.

Концерт ће бити одржан у оквиру пројекта „Вокална традиција у служби превазилажења етноцентризма и концерти“ који реализује ромско непрофитно удуржење Ромаг уз финансијску подршку Града Београда, а у сарадњи са Музичком школом Мокрањац.

Улаз слободан.