• Модни перформанс ПАНОНИЈА

У четвртак, 2. новембра у 20 сати, у Манаковој кући ће се одржати модни перформанс ПАНОНИЈА ауторке Соње Крстић са изложбом фотографија Јелене Јовановић. Овај програм се одвија у оквиру манифестације Belgrade Fashion Week (28. октобар – 3. новембар 2017).

Кроз нову колекцију, ауторка истражује примену традиционалних техника ручног рада кроз уникатни приступ одећи и модном дизајну. У сарадњи са Асоцијацијом удружења везиља ,,Сеферин“ из Бачке Паланке, ауторка црпи инспирацију из богатог наслеђа везених рукотворина са простора Војводине.

У тежњи да оствари савремен изглед, стилизовањем флоралних елемената етно веза, користи површине крагни, нараменица и појасева да потенцира мале волумене декоративних везених мотива.

Отклон од етно-стереотипа у форми постигнут је транспоновањем костима римске провинције Панонија у модерне облике великих одевних предмета богатих наборима и набирањем тканине или малих, чврстих, горњих одевних предмета који асоцирају на римске војне оклопе.

Без обзира на традиционални приступ и инспирацију, колекција комуницира са естетиком урбано-ексцентричног стила.