• Отварање изложбе

У понедељак, 23. априла 2018. у 12 сати, у Великој галерији Дома Војске Србије (Медија центар Одбрана, Браће Југовића 19, Београд) биће отворена изложба турског стреличарства Кеманкеш.

Посетиоци ће имати прилику да се упознају са историјатом турског стреличарства, као и префињеном вештином израде лукова, стрела и стреличарске опреме.На изложби ће бити представљени оригинални примерци стреличарског оружја из  селџучког и османског периода – лукови, стреле, штитови, штитови за зглобове, футроле за чување лукова и стрела, као и бројна пратећа опрема. Поред експоната биће изложене бројне фотографије и записи који прате развој ове војне и спортске дисциплине. Изложба се реализује у оквиру сарадње Етнографског музеја у Београду и  Окулар фондације из Истанбула, а уз подршку Министарствa културе и инфомисања Републике Србије и Министарства одбране Републике Србије.

Кустос изложбе је Мехмет Лутфи Сен.

Посетиоци ће моћи да виде изложбу до 5. маја 2018.

Фото са отварања изложбе: мр Ивана Масниковић- Антић