• Поводом Дана Музеја

У среду, 20. септембра 2017. у 13 сати поводом обележавања Дана музеја биће отворена изложбаЧувамо за будућност. Реч је о изложби Одељења за конзервацију и рестаурацију Етнографског музеја у Београду поводом обележавања 60 година рада Одељења.

У Етнографском музеју у Београду је 1957. године званично формирано Одељење за конзервацију с радионицама за дрво, текстил, метал и хемијском лабораторијом. Путем фотографија из документације Етнографског музеја посетиоци ће имати прилику да  прате развој конзерваторских радионица, као и озбиљан рад на систематизацији и уређењу збирки који се одвијао у сарадњи с кустосима. У оквиру матичне функције Музеја, представљена је и дугогодишња сарадња с манастиром Хиландар, регионалним музејима и сродним институцијама. Одабиром 10 предмета од различитих материјала из збирки Музеја, конзерватори су приказали истраживачки рад и сложене поступке конзервације и рестаурације.