• Трибина у Манаковој кући

У среду, 20. децембра 2017. у 18 часова у Манаковој кући ће се одржати трибина под називом Слике света и слике културе. Тема разговора је природа слике и њен однос према стварности. Колико је тај однос одређен културним контекстом у ком слика настаје? Колико је сама слика и њен однос према стварности производ одређене културе и колико је и сам предмет уметности културно условљен? Колико слику и природу њеног односа према стварности одређује традиција у којој је она настала, као и колико су културни сликовни обрасци подложни историјским променама па и онима које сугеришу другачије схватање самог појма слике?

У разговору ће учествовати Бојан Јуришић (сликар и фрескописац, мастер Академије за уметност и конзервацију СПЦ), Нарцис Алиспахић (сликар и визуелни уметник, дипломирао на Академији уметности Универзитета у Новом Саду и Haute école d’art et de design у Женеви). Модератор је Владимир Коларић (теоретичар уметности и културе, доцент на Високој школи за комуникације у Београду).