Loading Догађаји

« All Догађаји

• Овај догађај је прошао.

Етнолошки филмови у Манаковој кући #9 // Пет (кућних љубимаца)

31.10.2018. @ 19:00 - 22:00

„ПЕТ (КУЋНИХ ЉУБИМАЦА)“
Хрватска
30′ 2017

Синопсис:

Дођите да заједно погледамо филм “Пет (кућних љубимаца)”, који говори о заједничком животу људи и њихових кућних љубимаца уурбаној средини Загреба. Прича “Невенов свет” уводи нас у егзотични свет змија, који се налази иза врата једног наизглед сасвим обичног загребачког стана. “Дамир и Танго” је прича о човеку и псу који све деле један са другим. Маринина “Мачкоприча” говори о свакодневици четрнаест мачака и осморо људи, чланова једне велике породице. У “Ведрановој коцки весеља”упознајемо се саВедраном, истинским заљубљеником у акваристику. Последња прича, која носи назив “Ево га, Грга!”, говори о једном афричком сивом пагају и брачном пару који га је усвојио. Филм је сниман за потребе изложбе “О животињама и људима” (Етнографски музеј Загреб), која тренутно гостује у Етнографском музеју у Београду.

Модераторка дискусије после пројекције филма:

Др Соња Жакула, Етнографски институт САНУ. Соњу сте виђали на улицама Београда у друштву два пса. У својој докторској дисертацији (“Зоолошки вртови у Србији у антрополошкој перспективи”) бавила се темом људско-животињских односа.

Информације:

062 / 807-0059 Милош Зарић, кустос.

Улаз на програм се не наплаћује (улаз из дворишта).

Детаљи

Датум: