Loading Догађаји

« All Догађаји

• Овај догађај је прошао.

Индустријско и техничко наслеђе у Војводини

25.09.2015. @ 12:00 - 30.09.2015. @ 17:00

изложба која ће бити одржана у оквиру Дана европске баштине, представља избор из богатог фонда индустријске и техничке баштине сачуване у Војводини. Хидротехничко наслеђе – систем канала, преводница, црпних станица и устава који функционише већ више од два века; саобраћајна баштина – систем железничких колосека, станица, постројења; прехрамбена-прерађивачка индустрија –пиваре, кланице, шећеране; текстилна индустрија – кудељаре, свиларе, такачнице, белези су који показују основне делатности које су утицале на формирање модерног друштва на тлу Војводине. Индустрија је мењала живот и друштвене односе у мери у којој је пратећа инфраструктура – стамбене колоније стварала моделе за изградњу насеља и градова модерног времена. Представљање на овој изложби покушај је да се спасу драгоцени остаци овог вредног баштинског корпуса.

Програм манифестације

Детаљи