Loading Догађаји

« All Догађаји

• Овај догађај је прошао.

Концерт Едукативног центра Балканско културно наслеђе

23.06.2017. @ 19:00 - 20:00

Завршни концерт Едукативног центра Балкан калчр херитиџ (Балканско културно наслеђе) одржаће се у петак 23. јуна од 19 сати у Етнографском музеју у Београду.

На концерту ће се представити полазници радионица: Музика кроз игру, Певање, Енглески уз музику, Клавир и Гитара. Учествују деца од три до осам година, млади и одрасли.

Најмлађи учесници изводиће композиције за децу, дечје песмице и тапшалице. Полазници етно курса певаће неке од најстаријих традиционалних песама и стилова певања с ових подручја.

На програму ће бити нумере из Србије, Босне и Херцеговине, Хрватске и Македоније. Публика ће моћи да чује песме “на бас“, “на глас“, “канталице“, “ грокталице“ и друге карактеристичне вокалне облике, од којих се неки налазе на Националној листи нематеријалног културног наслеђа Србије и листи УНЕСКО-а.

Програм ће бити разноврсан и намењен деци и одраслима.
Улаз на концерт је бесплатан.

Детаљи

Датум: