Loading Догађаји

« All Догађаји

• Овај догађај је прошао.

Предавање

09.06.2016. @ 12:00 - 14:00

КУЛТУРНО НАСЛЕЂЕ: ШТА И ЗАШТО ЧУВАМО

Предавач: проф. др Мирјана Прошић-Дворнић (Универзитет Нортвуд, Мидланд, Мичиген)

Проф. др Мирјана Прошић-Дворнић је од 2000. године професор на Нортвуд универзитету (Мидланд, Мичиген), приватној  школи на којој предаје културну антропологију (општи курс и низ специјализованих курсева). Директор је и кустос Нортвуд галерије у којој се излажу и продају предмети савремене уметности. Последњих пет година председник је Комитета за уметност Нортвуд универзитета. Дужности обухватају бригу и излагање Нортвуд уметничке колекције, организацију изложби и предавања која имају за циљ да нагласе везу између уметности, креативности и предузетништва. Области њеног интересовања су истраживање модерне архитектуре Мидланда и рад архитекте О. Б. Дауа, Нортвуд збирка слика и колекција костима, глобализација, адаптација страних студената на Нортвуд универзитету, итд.

Рођена је у Београду. У петом разреду основне школе одлази са родитељима да живи у Африци (Акра, Гана). Како сама верује, петогодишњи боравак у Африци, сусретања са различитим културама у окружењу и у школи (Интернационална школа Гане, коју похађају ученици тридесет различитих нација) имају снажан утицај на опредељење да студира етнологију. На Одељењу за етнологију (и антропологију) Филозофског факултета у Београду дипломирала је 1974, магистрирала 1978, а докторирала 1985. године.  На истом одељењу била је асистент, доцент и професор до одласка у САД 1995. године. Објавила је већи број научних радова, међу којима и монографију Одевање у Београду у XIX и почетком XX века, Стубови културе, Београд 2006.

Уводна реч и модерирање: др Мирослава Лукић Крстановић, Етнографски институт САНУ.

Детаљи

Датум: