Loading Догађаји

« All Догађаји

• Овај догађај је прошао.

Презентација нематеријалног културног наслеђа Србије

09.08.2018. @ 13:00 - 17:00

Центар за нематеријално културно наслеђе Србије у сарадњи с регионалним координаторима, у оквиру изложбе „Нематеријално културно наслеђе Србије“ у Етнографском музеју у Београду, организује презентацију елемената уписаних у Национални регистар. Демонстрацијама знататских знања и вештина, начина певања или играња, приближавањем вештина припрема традиционалних јела, разговором са стручњацима и носиоцима наслеђа, посетиоци Етногрaфског музеја ће током авгсута моћи да се ближе упознају с нематеријалним наслеђем Србије.
Презентација елемената у сарадњи с носиоцима почиње у четвртак, 9. августа 2018. када ће бити представљене вештине израде злакуског лончарства, певања извика, израда ратарстких свећа, петровских лила и припреме кајмака.
Презентација ће бити одржана у атријуму Етнографског музеја од 13 часова.

Фотографије са презентације:

Детаљи