Календар Догађања
радно време музеја

Јавне набавке 2019

Конкурска документација за јавну набавку 1.2.1/2019 – Услуге физичког обезбеђења

Конкурсна документација

Рок за достављање понуда је 17.06.2019. до 12ч

Измена бр 1 – Конкурсна документација

Обавештење о продужењу рока за подношење понуда

Питање и одговор бр 1

Рок за достављање понуда је 19.06.2019. до 12ч

Питање и одговор бр 2

Одлука о обустави поступка

Обавештење о обустави поступка јавне набавке

Конкурсна документација за јавну набавку 1.2.2/2019 – Услуге чишћења

Kонкурсна документација

Рок за достављање понуда је 25.03.2019. до 14.00 ч

Питање и одговор за Јавну набавку – Услуге чишћења

Одлука о додели уговора

Oбавештење о закљученом уговору

Конкурсна документација за јавну набавку 1.1.1/2019 – Набавка електричне енергије

Конкурсна документација

Рок за достављање понуда је 01.04.2019. до 10.00 ч

Одлука о додели уговора

Обавештење о закљученом уговору

Музејска продавница и књижара др Сима Тројановић

У атријуму музеја налази се продавница сувенира. У њој можете купити копије средњевековног накита израђене од сребра, текстилно покућство, делове народних ношњи

Подржите нас

Подржите Етнографски музеј кроз донације, спонзорство или учлањењем у Клуб сарадника Етнографског музеја. Подршка јавности, појединаца, компанија и организација, помаже нам да изградимо и обновимо музеј, организујемо изложбе, унапредимо конзервацију, и развијамо своје едукативне програме.

Збирке

У музеју се чувају збирке предмета из ХVIII, XIX и XX века, али и старе и ретке књиге, фотографије, три велика албума акварела Николе Арсеновића који је сликао народне ношње од 1840. до 1870, радови Владислава Тителбаха, Карола Поп де Сатмарија (Carol Popp de Szathmáry), Ђоке Миловановића и радови неколицине сликара етнографа (Никола Зега, Драгутин Инкиостри, Олга Бенсон…). У збиркама се чува око 200.000 музеалија међу којима је више од 56.000 етнографских предмета.