• 10. фестивал руско-српског занатства „Новогодишњи вашар“

У Галерији Прогрес, од 1. децембра до 6. јануара 2021. одржаће се 10. фестивал руско-српског занатства „Новогодишњи вашар“.

Фестивал руско-српског занатства „Новогодняя  ярмарка“ организује удружење народне уметности и занатства Санкт Петербурга и Лењинградске регије „Дворана заната“, уз помоћ и подршку Амбасаде Руске Федерације у Републици Србији, Туристичке организације Београда и Удружења старих уметничких заната.

На програму ће бити изложба декоративне и примењене уметности народног стваралаштва, уметничких заната и домаће радиности из Русије и Србије.

Етнографски музеј у Београду на манифестацији ће представити фотографије најрепрезентативнијих народних ношњи и градитељства са сталне изложбе „Народна култура Срба у 19. и 20. веку“.