• Гостовање Етнографског музеја у Хамбургу

Српска допунска школа „Јован Јовановић Змај“ из Хамбурга, уз подршку Генералног конзулата Републике Србије и Храма светог Архангела Михаила у Хамбургу, представља изложбу Етнографског музеја у Београду: „Народна култура Срба у 19. и 20. веку“ и радионице „Дете и традиција“ за децу и младе.

Изложба дочарава свакодневни живот српског народа у 19. и 20. веку како су природна средина (рељеф, клима, вегетација) и историјске прилике утицали на начин живота.

Радионице „Дете и традиција“ где ће деца сазнати о прошлости својих предака, о празницима и обичајима. Научиће како су изгледале и како су биле уређене куће на селу и куће у граду током 19. века. Сазнаће како су се некада људи облачили, од којих материјала се правила одећа и како се украшавала.